Záznam z NetHovoru-Scena.cz 7.1.2013

8.1. 2013703x0 Komentářů

* Vážený Adame, vítáme Vás při setkání se čtenáři našeho portálu. Můžete přiblížit jaký byl Váš dnešní den. Či co Vás ještě čeká. Redakce

Ahoj, vítám vás na dnešním chatu. Budu se snažit zodpovědět na vše, pokud nám čas dovolí. Dneska jsem začal zkouškou na připravovanou premiéru Čarodějův učeň (28. února 2013), potom jsem měl zkoušku na Labutí jezero ve Státní opeře, kde budu mít premiéru 15. ledna 2013 a tímto vás všechny zvu.

* Adame, jak jste se vlastně k tanci dostal? Chtěl jste být odmalička tanečníkem? Eva, Vinohrady

K tanci mě přivedl můj dědeček, který mě brával na koncdrty vážné hudby Plzni. Potom mě také vzal na baletní představení Sněhurka a sedm trpaslíků. Hrozně se mi líbilo propojení klasické hudby s tancem a tak mě rodiče přihlásili do baletní přípravky při Divadle J. K. Tyla v Plzni pod vedením Bohumily Mejcharové.

* Pěkný den, Adame, jak se Vám tančí s Nikolou Márovou? V Amerikaně jste výborní! S kterou z kolegyň si rozumíte nejlépe jak pracovně tak mimo divadlo? A z kolegů? Přeji jen to dobré! Petr

Moc děkuji i vám za Amerikanu. S Nikolou Márovou jsem chtěl vždycky tančit už na škole, byla pro mě vždycky vzorem. To se mi splnilo. Je to velká zodpovědnost – tančit s první sólistkou. Nikola je tak lidská, že nám to spolu vychází. Moc jí za to děkuji. Partnerka v divadle i mimo něj je moje přítelkyně Radka Příhodová, s tou nám to jde určitě nejlépe. Z kolegů – je to např. Saša Katsapov, Francesco Scarpato a mnoho další.

* Souhlasíš se skeptickým tvrzením, že tančit se dá do 35-ti let a konec? Martin

Je to velice individuální. Budu moci na to pravdivě odpovědět, až mi bude těch 35 let. .-)

* Co váha? Jsou tolerována kila navíc? .) Martina

Vážit můžeme kolik chceme, ale musíme vypadat dobře. Zásadně u tanečníků. U tamečnic je to podmíněno zvedačkami.

* Klasika nebo moderna? 😉 Stihate vubec navstevovat svoji rodinu? Inka

Převážně tíhnu ke klasickému repertoáru. Moderně se ale nevyhýbám. Rodinu se snažím navštěvovat vždy, když to čas v divadle dovolí.

* Kolik představení tančíte za měsíc? Marie

Je to různé, cca kolem čtyř představení.

* Kdy tě uvidíme v lednu tančit? Budeš dělat Růženku který den a čas?Budeš tančit v nově premiéře v únoru,jakou roli? Leo

Tančím 27. ledna od 19:00 h „Růženku“ a potom v únoru 9. budu mít premiéru s Nikolou Márovou v Šípkové Růžence. Jak jsem psal studuji novou premiéru Čarodějův učeň.

* Prozradíš, máš v baletní technice nějakou slabinu? Zdeněk

Sĺabiny mám dvě. 🙂 Levou a pravou. Nyní vážně. To by vám řekli baletní mistři. Snažím se na technické stránce pracovat a zdokonalovat se.

* Lucka: Adame, popiš nám svůj pracovní den? Jakou máte pracovní dobu? Pracuje se ti dobře ve velkem kolektivu po sloučení s baletem SOP? Cítíš v souboru konkurenci či snad i intriky nebo naopak?

Začínám tréninkem v deset hodin. Jako sólista mám pracovní dobu do 18:00 h. Když máme představení, tak končíme ve dvě. Před představením většinou relaxuji. Sloučení se SOPem je na jednu stranu přínosné ve smyslu většího repertoáru, ale je víc lidí, tak se musíme prostřídat. Konkurenci ani intriky nepociťuji, ba naopak kolegové jsou vstřícní a podporují mě. Za to jim děkuji.

* Tančíš rád piruety? .) Honza, Holešovice

Tančím rád a rád točím piruety. Když se hodně povede, je to dobrý pocit.

* Navštěvuješ posilovny? Aleš, Pha6

Rád bych posilovny navštěvoval, je to jedno z mých předsevzetí do nového roku. Čas mi nějak nevychází. Budu se snažit. Zatím mi to nahrazují zvedačky.

* Který byl tvůj první velký balet? Olga

Můj první velký balet bylo Labutí jezero v Národním divadle Praha, kde jsem ztvárnil roli Prince. Velký dík patří baletní mistryni Michaele Černé, která mě pro tuto roli připravovala.

* Jakého budeš volit prezidenta? Tomáš

Jelikož pocházím z Plzně a nedostanu se tam, tak volit nebudu. Ale doufám, že český národ vybere dobře.

* Adame co tě baví kromě tance? Máš vůbec čas na něco jiného? Honza, Průhonice

Moc rád vytvářím internetové stránky. A celkově mám rád medializaci baletu, protože si to zaslouží.

* Máte před vystoupením nějaké rituály, nosíte si něco pro štěstí? Zdenek

Mám, ale bohužel nemohu prozradit, pak by se ztratilo dané kouzlo. :?-)

* Lucka: Ještě k mému dotazu, na kterou jsi napsal odpověď: Jako sólista mám pracovní dobu do 18:00 h. To každá pozice má jinou pracovní dobu? Jak to mají třeba první solisti nebo sboristi?

Dobře jste to pochopila – sbor má do 17:00 a sólisté do 18:00 h.

* Máš svoje internetové stránky? Adéla, Pha7

Ano – www.adamzvonar.cz .

* Adame líbí se Ti současná baletní představení? Patrik, Pha10

Současná baletní představení se mi líbí, ale záleží na jejich zpracování a na tanečnících. Bylo by to na delší povídání.

* Dělají si tanečníci mezi sebou nějaké naschvály před představením? .) Marcel

Naschvály nejdou, a nějaká umírněná legrace je povolena. Nejsme suchaři.

* Adame jakou hudbu máš rád? Karolína

Všechnu současnou pop music, je to pro mě takové odreagování od klasické hudby. Náš repertoár má přesně danou hudbu, musíme na ní tančit, ať se nám líbí nebo ne. Proto je pro mě pop oddech.

* Chodíš také, pokud čas dovolí, i na operu a činohru? Které divadlo, kromě ND máš nejraději? Olga

Čas mi to nedovoluje. Ale vždy když se mi podaří na nějaké jiné představení než je balet zajít, tak objevuji Ameriku – je tolik krásných divadelních inscenací a nápadů a herců.

* Co je na baletu pro tebe nejhezčí a co je nejtěžší? Libor

Nejtěžší je ta dřina a nejhezčí? Hezký pocit, že něco předáváme divákovi, který to někdy ocení.

* Adame, jste teprve na začátku své kariéry, máte do budoucna nějakou vysněnou roli, kterou si chcete opravdu zatančit? Romea, Oněgina, Konráda,…? Uvažujete o zahraničním angažmá nebo ND je pro vás cílová meta? Lída

Kupodivu můj taneční sen – Princ v Labutím jezeře, se mi splnil jako první, ale moc rád bych si zatančil zmiňovaného Romea a také bych uvítal nějaké charakterní role – např. Rotbart v Labutím jezeru nebo role Carabosse v naší verzi Šípkové Růženky. Je toho odpravdu hodně. Těším se na všechny příležitosti. Rád bych poznal svět a získal další zkušenosti, ale myslím na české diváky.

* Koho považujete za největší taneční ikonu z žijících baletních umělců? R.

Pro mě je to Roberto Bolle, ale je jich celá řada.

* Ve kterých představeních tě v Národním divadle Praha můžeme vidět a která role je ti momentálně nejbližší? Silva, Praha4

Jsou to převážně Princové, jen žádný zámek nemám 🙂 Např. Louskáček – 10. a 12. ledna, potom Labutí jezero, Šípková Růženka, Amerikana III. a další. Mám rád všechny role, líbí se mi na nich, že každá je trochu jiná.

* Co jsi dostal k Vánocům? 😉 Viki

Dárků jsem dostal hodně. Díky za ně.

* Jaké máš za sebou úspěchy a co považuješ ty sám za největší úspěch? Radek, Brno

Úspěchů u diváků bylo hodně. Mé poslední ocenění je za nejlepší partnerskou spolupráci z mezinárodní soutěže v Praze.

* Adame máš ve svém repertoáru role, kde je důležité i herecké vyjádření? Inspiruješ se nějakým vzorem nebo sám sebou? Michael, Brno

Herecké vyjádření je v každé roli velmi důležité. Převážně vycházím ze sebe, protože každý jsme svůj.

* Vážený Adame, mnohokrát děkujeme za příjemné odpoledne, které jsme mohli spolu s Vámi strávit u Internetu. Vaše slovo závěrem? Redakce

Děkuji za pozvání, přeji všem vše nejlepší v novém roce 2013, hlavně zdraví a hodně uměleckých zážitků s baletem Národního divadlo.

Zdroj: www.scena.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů