Zprávy z Mnichova 9

23.3. 20141282x0 Komentářů

V dnešním již 9. blogu, Vám představím nadcházející sezónu 2014/2015. Od posledních ZzM, se vše především točilo okolo Bajadéry a tak vám napíšu něco ze zákulisí. Máme za sebou premiéru s názvem Der Gelber Klang a před sebou baletní týden se zájezdem do Ománského Muscatu.

Ve stručnosti představím premiéry a obnovené představení, následující sezóny 2014/2015 a to z toho důvodu, že je toho stále hodně před námi, v sezoně aktuální.

Můžete se tedy těšit na:

Dáma s Kaméliemi (ch. John Neumaier)
Paquita (ch. Alexei Ratmansky)
Zugvögel (ch. Jiří Kylián)
Oněgin (ch. John Cranko)

Dáma s Kaméliemi – Lucia Lacarra a Marlon Dino

Velká pozornost se v posledních dnech točila okolo představení La Bayadere, a to rovnou ve dvou reprízách. Poprvé to bylo kvůli hostujícímu Solorovi – Timurovi Askerovi a podruhé, protože toto představení mohli vidět diváci po celém světě, pomocí Live-Streamingu. Dne 6.3.2014 to bylo to poprvé, kdy jsem viděl toto představení celé, a to z pohledu diváka ve 13. radě. Řeknu Vám, že bych přál všem tanečníkům, aby alespoň jednou shlédli cele představení, ve kterém vystupují. Je to vždy velmi inspirující, protože si mohou všimnout detailů, které jsou někdy důležitější, něž  věci, které si myslí, že důležité jsou… Mě nejvíce oslovilo 3. jednání, ve kterém excelovali Daria Sukhorukova a Timur Askerov, a nejen oni, ale i celý dámský sbor 🙂 BRAVO!

Ten, kdo sledoval přímý přenos 15.3.2014 si nemohl nevšimnout, že pauza byla poněkud delší, a to rovných 50 min. Bylo to způsobené zraněním pana osvětlovače, který ošklivě spadl z žebříku, a dopadl na jeviště. Ze zdravotně-bezpečnostních důvodů se s ním nesmělo 30 min hýbat. Ale ten kdo si počkal, mohl vidět to samé 3.jednání, a však tentokrát s Luciou Lacarrou a Marlon Dinem, a věřím, že měl tentýž zážitek jako já.

Jak jsem již psal v jednom z předchozího blogu ZzM (Zprávy z Mnichova), měl jsem možnost spolupracovat s choreografkou Aszure Barton, která vytvořila novou choreografii při příležitosti nové premiéry s názvem Der Gelbe Klang – Žlutý Zvuk. Jedná se o Koncert pro Violu a Orchestr. Diváci tuto choreografii vřele přijali a ocenili ji bouřlivým potleskem.

Jako každý rok se v Bavorském Státním Baletu koná takzvaný Baletní týden, ve kterém se divákům představuje repertoár dané sezony. Tento rok se uvádí Bajadéra, Sen noci svatojánské s hostem Polinou Semionovou, Forever Young a Der Gelbe Klang.

V týdnu od 14.- 20.4.2014 se hostuje s baletem Romeo a Julie v Ománském Muscatu. Již v příštím díle blogu ZzM 10, se můžete těšit na zážitky a postřehy právě z Royal Opera House Muscat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů