Zprávy z Mnichova 5

2.1. 2014694x0 Komentářů

A je tady další díl… V první řadě bych Vám všem chtěl popřát vše nej-nej-nej a hlavně moc zdraví a štěstí v novém roce 2014! Dnes Vám představím verzi Louskáčka, kterou mají možnost diváci v BSB vidět.

Zajímavostí Louskáčka/Der Nussknacker je to, že se v této sezóně 2013/2014 odehraje pouze 10 představení.V hlavních rolích vynikají např. Katherina MarkowskajaTigran Mikayelyan nebo Polina Semionova.

Choreografii vytvořil John Neumeier, která se však oddaluje od klasického vánočního příběhu či baletu jako je např. v Pražském Národním divadle Praha (chor. Yurij Vamos) nebo Brněnském Národním divadle (chor. Vasilij Medveděv). V této verzi neuvidíte žádné vločky ani vánoční stromeček, děj se totiž točí okolo malé Marie, která slaví narozeniny a jejím velkým přáním je stát se baletkou. Po velké domácí oslavě se jí ve spánku zdá, že se ocitne na baletním sále, kde jsou baletky, které se připravují na velké představení. V druhém jednání, po přestávce, se opravdu ocitá na jevišti s tanečníky a balerínami, celou dobu jí snem provází baletní mistr Drosselmeier.

Ukázka zde:

A to je pro dnešek vše … Pokud máte nějaké dotazy, nebo Vás něco zajímá pište do komentářů :-) Příště se můžete těšit na EXITES AND ENTRANCES… Co to je ? Již brzy ve Zprávách z Mnichova 6!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů