Seznamte se … Igor Zelenský

Nový umělecký ředitel Bavorského Státního Baletu v Mnichově od sezóny 2016/2017.

Narodil se v Labinsku.
Vystudoval Tbiliskou školu baletu (třída Vachtang Chabukiani) a trénoval na Akademii Vaganovové ruský balet (třída Gennady Selutsky).
Igor Zelensky vstoupil do Mariinské baletní společnosti v roce 1988 a o tři roky později se stal sólistou.  Vystupoval ve všech hlavních baletních rolích v repertoáru a účastnil se všech projektů na turné divadla. Objevil se na předních světových baletních místech, tančil ve Velké Británii, USA, Evropě a Jižní Americe.

Od roku 1990 byl Igor Zelensky hostující sólista s Deutsche Oper (Berlín).

Sólista v letech 1992 a 1997 s New York City Ballet, kde ztvárnil v jeho repertoáru více než dvacet pět baletů podle Balanchina a dalších.
Hostujícím sólistou Královského baletu v Londýně, Covent Garden, od roku 1996, kde vystupoval v baletech Manon a Romeo a Julie (choreografie Kenneth Macmillan), Spící krasavice (Anthony Dowell verze), La Bayadère (Natalia Makarova verze), Giselle  a Apollo (choreografie George Balanchine).
Sólistou Královského baletu v Londýně v Covent Garden od 1997-2001.
Jako hlavní hostující sólista vystupoval v La Scale (Miláno), v Bayerische Staatsoper, the Colón (Buenos Aires) a divadla v Bostonu, San Francisco a Rio de Janeiro.

V roce 2000 byl hlavním hostujícím sólistou Velkého divadla v Moskvě, kde tančil hlavní role v La Bayadère a Labutím jezeru.
Od roku 2001 do roku 2006 působil jako asistent ředitele v Athénské opeře a jako choreograf a baletní mistr představení Don Quijote, Raymonda, Labutí jezero, Spící krasavice a La Bayadère.

Zatímco zůstává hlavním tanečníkem Mariinského divadla, od roku 2006 je Igor Zelensky uměleckým ředitelem baletu v Novosibirsku Státního akademického divadla opery a baletu.

Od sezóny 2016/2017 bude uměleckým ředitelem Bavorského Státního Baletu v Mnichově a Stanislavského Baletu v Moskvě.

Seznamte se … Igor Zelenský
5 (100%) 1 vote

Lekce Baletu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed aliquam efficitur nisl, ac ullamcorper justo dictum vel.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Nejnovější příspěvky
  • Instagram

    snimek-obrazovky-2016-10-12-v-22-03-56

  • Archiv