Zprávy z Mnichova 8

5.3. 20141005x0 Komentářů

Mnoho pozdravů z Bavorska zasílám během psaní dalšího blogu – Zprávy z Mnichova. Je tomu už měsíc, co jsem vám psal o představení Forever Young. Dnes se pokusím ve zkratce představit velmi zajímavé, ale trochu náročnější představení HELDEN a v druhé polovině napíši o budoucím baletním šéfovi Bayerisches Staatsballett!

Helden/Heroes/Hrdinové

Choreografie: Terence Kohler

Hudba: Lera Auerbach a Alfred Schnittke

Tento moderní balet spojuje hned několik zajímavých životních témat. Jako je např. historie, technologie a duchovní vyrovnání se sebou samým. Toto pro někoho (poněkud náročné) představení trvá více jak 2 hodiny, ale pro ztvárnění výše uvedených témat je to nezbytné . Děj se odehrává v blízké budoucnosti, ve které nám choreograf znázorňuje nebezpečí v podobě elektronické technologie, která je výstižně demonstrována jak v kostýmech (světelné rukavice), scénografii (obrazovky, tablety v podobě zrcadel), tak i v rekvizitách (zelená jablka). Hlavními postavami jsou: PrométheusAthéna,  Epimetheus a Pandóra, jména jsou použita z Řecké mytologie a znázorňují své charakterové vlastnosti, které se nemění. Příběh je inspirovaný bájemi a pověstmi z Řecka, spojené však s technologií součastnosti, která představuje příběh o Světle pro lidstvo, které přinesl Prométheus.

Těžko popisovatelné, pro někoho těžko stravitelné. A však velice zajímavé! Právě proto máte poslední možnost toto představení vidět ve třech závěrečných reprízách a vytvořit si svou vlastní představu:

13.3.2014 v Mnichovské Státní Opeře – 19:30h
21.3.2014 v Mnichovské Státní Opeře – 19:30h
11.4.2014 v Mnichovské Státní Opeře – 19:30h

Níže přikládám vizuální přílohu:

Od 1.září 2016 vystřídá křeslo baletního ředitele Bavorského Státního Baletu po současném Ivanovi Liškovi, světoznámě uznávaný taneční umělec:

Igor Zelenský

(také Igor Zelenski)

Je ruský baletní tanečník. Narodil se v Labinsku. V roce 1991 se stal prvním sólistou Mariinského baletu. Vystudoval Tbilisi School of Ballet (ve třídě Vakhtangia Chabukianiho ) a Vaganovu baletní akademii (třída Gennady Selutskyho). Pět let byl hlavním sólistou New York City Ballet . Má na svém kontě široký repertoár včetně Romea v Romeovi a Julii a Siegfrieda v Labutím jezeře. Vystupoval po celém světě, např. v Royal Ballet v Londýně, v La Scale v Miláně, v Bavorské státní opeře v Mnichově. Tančil s mnoha světově známými balerínami.

Jednou z nich je například Polina Semionova, se kterou se představil v roce 2008 v Praze. Bylo to na baletním gala ve Státní Opeře pod vedením Jany Kůrové. Měl jsem tu možnost je tam oba vidět a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek.

Posuďte sami …

Pro tento díl blogu ZzM-8, je to vše.
Příště se můžete těšit na představení sezóny 2014/2015, která bude velmi nabitá!
Těším se na Vaše komentáře a lajky 🙂 které mě vždy udělají velkou radost. Mějte se krásně!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů