Prázdninový blog 2015

Divadelní prázdniny 2015 utekly jako voda, ale věřím, že jste si je užili na plno tak jako já. Třetí týden v červenci jsme v Praze začali zkoušet představení Romeo a Julie, které jsme uváděli s Malta Art Events na krásném ostrově Malta 24. 7. 2015. A proto se budu v tomto blogu věnovat právě tomuto překrásnému dílu Wiliema Sheakspeara.

Tento rok se k tomuto titulu váže mnoho. Shrnu tedy pár momentů spojené s tímto tématem. V polovině minulé sezóny 2014/2015 jsem měl možnost ztvárnit roli Merkucia v Romeovi a Julii (choreografie – John Cranko) v Bavorském Státním Baletu. V Praze v divadle Hyberniia začátkem července uvedli premierově Romea a Julii v choreografii Kláry Slané Jelínkové. Jak už jsem zmínil na konci července jsme tentokrát v mé režii uváděli RaJ na Maltě (k tomu fotografie). Již 25. září se připravuje ve Forum Karlín světově známý muzikál Romeo a Julie v režii a choreografii Libora Vaculíka. (Během prázdnin jsem měl možnost vidět jednu ze zkoušek a musím uznat, že je velmi obohacující uvést takový to titul na české muzikálové scéně.) V neposlední řadě se těším i na plánovanou premiéru 14. listopadu RaJ taktéž v choreografii Libora Vaculíka, tentokrát Baletu J.K.Tyla v Plzni.

Během tvoření scénáře k verzi RaJ, kterou jsme uváděli na Maltě, jsem narazil na zajímavý rozbor díla komentovaný Martinem Hilským :

Prázdninový blog 2015

Lekce Baletu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed aliquam efficitur nisl, ac ullamcorper justo dictum vel.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Nejnovější příspěvky
  • Instagram

    snimek-obrazovky-2016-10-12-v-22-03-56

  • Archiv